Nezbytný Software

WinRar

WinRar nebo nějaký podobný program, je jedním  z důležitých programů, které by neměly chybět v žádném počítači nebo notebooku. Pokud bychom se měli bavit o nějakých alternativách tohoto programu, tak bychom mohli jmenovat například 7zip, WinZip a tak podobně.

WinRar je tedy obecně jedním z velice celosvětově oblíbených programů, které slouží ke komprimaci dat. Dokáže tedy například nějaký veliký soubor takzvaně zabalit a rapidně snížit jeho velikost. Pokud se Vám tedy něco nebude chtít vlézt například na Váš flash disk, tak využijete tohoto prográmku a při troše štěstí zredukuje velikost výchozího souboru natolik, že se Vám na daný flash disk výstupní soubor vleze. Pokud jde o ovládání tohoto programu, tak to je velice jednoduché a zvládne jej v podstatě opravdu každý.

Program se tedy hodí i pro úplné začátečníky. Velice oblíbenou funkcí tohoto šikovného prográmku je pak také například rozdělování zabalených souborů. Dejme tomu, že máme nějaký soubor o celkové velikost pět gigabajtů ale flash disk máme pouze na dva gigabajty. Ve Winraru soubor jednoduše rozdělíme třeba na tři části a postupně si jej přeneseme na jiné uložiště.

WINRAR KE STAŽENÍ ZDARMA

Avast Free Antivirus

Antivirových programů je v dnešní době opravdu veliké množství. V prvé řadě je nutno říct, že antivir je v počítači nebo samozřejmě v notebooku jednou z nejdůležitějších součástí, neboť na internetu se vyskytuje opravdu obrovské množství hrozeb v podobě virů, trojanů, spywaru a tak podobně.

Existuje spoustu antivirových programů, které si můžete zaplatit, takovými jsou například AVG v plné verzi nebo třeba NOD 32. Existuje však také poměrně veliké množství antivirů, které si můžete z internetu stáhnout zdarma.

Jedním takovým, mezi uživateli velice oblíbeným, je pak například Avast! Free Antivirus, který si můžete stáhnout na různých softwarových webech, jakými jsou kupříkladu Můj soubor, Stahuj, Slunečnice a tak podobně.

Avast! Free Antivirus je kompletní a kvalitní ochrannou složkou, která Vás je schopna ochránit před trojskými koni, viry a spywarem. Program se sám v pravidelných intervalech aktualizuje, neustále si stahuje nové databáze s novými typy virů, trojanů a tak podobně. Program je tedy zcela zdarma, avšak budete se muset zaregistrovat na stránkách Avastu, abyste jej mohli využívat naplno.

AVAST KE STAŽENÍ ZDARMA