Nejstahovanější programy

Open Office

Existuje několik programů nebo programových balíčků, které by neměly chybět v žádném počítači nebo notebooku. Mezi takové patří například nějaký multimediálním přehrávač, antivirus, program na vypalování nebo právě nějaký univerzální kancelářský balík.

Pokud bychom se měli bavit o nejznámějším kancelářském balíčku, tak bychom asi museli říct, že jím je Microsoft Office. Za tento kancelářský balíček si ovšem musíte zaplatit. A pokud nejste studentem, neboť ti mají na tyto produkty většinou poměrně velikou slevu, jedná se o poměrně nemalé peníze.

Můžete však využít různých programových alternativ. Jednou takovou je pak například nejznámější free kancelářský balíček s názvem OpenOffice.

Jedná se o více než adekvátní náhradu Microsoftu Office, který obsahuje několik hlavní součástí, stejně jako klasický Office. Jedná se v prvé řadě o takzvaný Writer, který je náhraškou za klasický Word. Slouží tedy pro tvorbu klasických textových dokumentů, přičemž texty je samozřejmě možno stylizovat, doplňovat obrázky a spoustu dalších klasických funkcí.

Dále zde máme program součást s názvem Calc, která nahrazuje klasický Excel. Poté například součásti jako Math, sloužící k tvorbě složitých vzorů, součást Impress, sloužící k tvorbě klasických prezentací a tak podobně.

OPEN OFFICE KE STAŽENÍ ZDARMA

Adobe Photoshopo 

Programů pro práci s grafikou v dnešní době opravdu veliké množství, přičemž pokud budete chtít opravdu nějaký kvalitní program, tak se připravte, že budete muset zaplatit poměrně slušné peníze.

Jedním velice oblíbeným a kvalitním programem je například program s názvem Adobe Photoshop CS5. Jedná se o grafický profesionální editor, který je primárně určený pro pracování s bitmapovou grafikou.

Můžete jej tedy používat například u upravování nebo retušování fotografií, při tvoření klasického webového designu, při tvoření nových log, obrázků a tak podobně. Pokud jde o podporu obrazových formátů, tak se pravděpodobně nemusíte bát, že byste nějaký soubor neotevřeli. Program má pak dokonce své dva vlastní formáty.

Jedná se o formát PSB, který je určený především pro větší dokumenty a formát PSD, který ukládá klasickou práci, kterou uděláte v tomto programu. Pokud bychom si tedy měli shrnout hlavní funkce, tak by se jednalo o:

ADOBE PHOTOSHOP KE STAŽENÍ ZDARMA

CCleaner

Počítač nebo notebook by se měl neustále udržovat v pořádkua optimalizovaný. Pokud s počítačem pracujete hodně dlouhou a neohleduplně, prostě se Vám tam udělá bordel, stejně jako když si delší dobu neuklidíte v pokoji. Existuje však spousta prográmků, které tento bordel umí řešit.

Jedním takovým, který by se měl používat alespoň jednou za týden, je například prográmek s názvem CCleaner. Tento prográmek je vynikajícím nástrojem pro údržbu Vašeho notebooku nebo počítače.

Pomocí něho můžete jednoduše a rychle odinstalovávat programy, zbavovat se nepotřebných cookies, registrů, které již dlouho nejsou platné a také dočasných souborů, které byly vytvořeny pouze na krátkou dobu, přičemž po této době ztrácejí svůj význam a zabírají tak pouze místo.

Vy se tak velice jednoduše můžete zbavit přeplněného pevného disku a tak podobně. Dále také můžete v prográmku nastavit programy, které se mají a nemají spouštět hned po startu systému. To samozřejmě můžete i bez pomoci tohoto prográmku interně v systému pomocí příkazu “msconfig,” avšak v tomto programu máte vše na jednom místě, což je výhodné.

CCLEANER KE STAŽENÍ ZDARMA