Multimediální programy

Adobe Flash Player

Na internetu je veliká spousta stránek, na kterých jsou například různá videa, animace a tak podobně. Pokud nemá internetový prohlížeč funkci přehrávání těchto věcí již integrovanou, je potřeba doinstalovat tyto součásti externě. Jednou z nejčastějších věcí, které internetové stránky vyžadují, abyste měli nainstalovanou, aby Vám fungovaly správně, je pak Adobe Flash Player.

Jedná se tedy o docela nezbytný doplněk, abyste mohli přehrát internetový multimediální obsah. Pomocí tohoto “přehrávače” si tedy na internetu můžeme velice snadno přehrát jakákoliv videa, hry, animace a tak podobně.

Zkrátka věci, na které můžeme při prohlížení internetových stránek velice jednoduše narazit. Přehrávač Vám nebude nikde překážet ani zavazet, jelikož je přímo integrován do internetových prohlížečů, přičemž instalace tohoto doplňku je velice jednoduchá.

Jednoduše si tento přehrávač stáhnete, například na odkazu pod textem, kliknete na tlačítko nainstalovat a máte po starostech. Jedinou věcí, která je třeba udělat, je vypnout před instalací internetový prohlížeč, do kterého se bude Adobe Flash Player instalovat. Pokud tak neuděláte, nic se nestane, neboť program Vás o toto při instalaci požádá.

ADOBE FLASH PLAYER KE STAŽENÍ ZDARMA

Nokia PC Suite

Pokud máte nějaký chytrý telefon, tak počítačové programy, pomocí kterých můžete svůj telefon synchronizovat s počítačem nebo notebookem jsou opravdu šikovným pomocníkem. Dalo by se říct, že každá značka mobilního telefonu má své vlastní programy, které si můžete v drtivé většině stáhnout zadarmo a pomocí těchto tuto synchronizaci provádět.

Pokud jde o telefony značky Nokia, tak ty synchronizujete pomocí prográmku Nokia PC Suite. Díky tomuto programu pak budete moci například nahrávat do svého telefonu nějaké hry nebo aplikace, můžete si své kontakty v telefonu zálohovat do počítače, kdyby se Vám náhodou telefon ztratil nebo rozbil a tak podobně.

Můžete dokonce přímo ze svého notebooku nebo počítače posílat prostřednictvím svého mobilního telefonu smsky a spoustu dalších možností.

Samotná synchronizace je pak velice jednoduchá. Můžete ji zprostředkovat například přes klasický datový kabel nebo přes technologii bluetooth nebo infraport, samozřejmě pokud Váš počítač nebo notebook těmito technologiemi disponuje. Program Nokia PC Suite je kompletně v češtině, takže se v něm určitě velice jednoduše vyznáte a můžete si jej samozřejmě stáhnout zadarmo.

 

NOKIA PC SUITE KE STAŽENÍ ZDARMA

GOM Player

Multimediálních přehrávačů je v dnešní době opravdu mraky. Tyto programy jsou v drtivé většině případů zdarma, takže si můžete program vybrat opravdu dle své libosti. Jedním takovým mezi uživateli velice oblíbeným a stahovaným programem je šikovný GOM Player.

Jedná se tedy o moderně vypadající a spolehlivý multimediální přehrávač, ke kterému nemusíte doinstalovávat další kodeky, neboť obsahuje vlastní sadu těch nejčastějších a nejpoužívanějších kodeků. Nemělo by se Vám tedy stát, že se Vám nebude chtít nějaký soubor přehrát.

Další věcí, kterou GOM Player vyniká, je schopnost přehrání nějakých poškozených videí. Toho můžete využívat i jiným způsobem, když se chcete dívat na film, ale nechcete čekat, až se stáhne.

Pokud stahujete film například ze serveru uloz.to, tak si jej téměř ihned po začátku stahování  můžete pustit. Umožňuje to právě ta schopnost přehrání poškozených videí. Pokud by se Vám nelíbil hlavní skin tohoto přehrávače, který je mimochodem velice pěkný, tak máte na výběr z desítek dalších vzhledů, které si můžete stáhnout.

GOM PLAYER KE STAŽENÍ ZDARMA

Nero

Existuje několik programů, které by neměli v každém počítačovém systému chybět, pokud chcete vykonávat ty nejčastější úkony. Pokud máte například rádi hudbu na klasických CD´s, filmy a tak podobně, tak by Vám určitě neměl v počítači nebo notebooku nějaký program na vypalování.

Programů, pomocí kterých můžete vypalovat je poměrně hodně a najedeme jak programy zdarma tak také samozřejmě programy multifunkční placené. Asi nejznámějším je pak přirozeně Nero, které samozřejmě primárně slouží k vypalování DVD, CD, dokáže dokonce i Blu-ray HD DVD a tak podobně.

Kromě vypalování toho však zvládá mnohem a mnohem více. Každá další verze tohoto programu je obohacena o další a další praktické funkce, kterých můžete využívat.

Jedná se například o úprava a prohlížení fotografií, zálohování pevných disků, sdílení filmů, hudby a obrázků, tvorba obalů na DVD a mnoho dalšího. Jedná se tedy opravdu o multimediální programový balík, který je přímo napěchovaný funkcemi. Program si můžete stáhnou zadarmo, avšak bude se jednat pouze o patnáctidenní demoverzi, ve které si můžete všechny funkce odzkoušet a poté si program zakoupit.

NERO KE STAŽENÍ ZDARMA

Samsung Kies

Programů pro komunikaci s mobilem není mnoho, přičemž každá značka mobilního telefonu má většinou svůj vlastní program, pomocí kterého si můžete mobilní telefon s počítačem nebo notebookem propojit. Výjimkou není samozřejmě ani Samsung.

Pomocí tohoto programu budete moci velice jednoduše propojit svůj mobilní telefon s počítačem, a to prostřednictvím kabelu, infračerveného portu nebo pomocí Bluetooth připojení.

Synchronizace a manipulace s program je opravdu velice jednoduchá a rychlá, přičemž jakmile telefon připojíte prostřednictvím programu, tak budete automaticky upozorněni na nové verze tohoto firmwaru.

Samozřejmostí je pak například synchronizace vašich kontaktů s aplikacemi jako jsou například MS Outlook nebo synchronizaci se službami, jako jsou Yahoo nebo Google. Mezi další funkce pak patří například to, že si můžete v počítači upravovat kontakty, které máte v telefonu, můžete také dokonce psát na počítači smsky a poté je odeslat přes mobilní telefon a tak dále. Dále si přímo v počítači můžete tvořit seznamy Vašich oblíbených písniček, spravovat fotografie, videa a spoustu dalšího. Program poskytuje společnost Samsung samozřejmě zdarma.

SAMSUNG KIES KE STAŽENÍ ZDARMA

iTunes

Multimediálním programů na přehrávání hudby je v dnešní době na trhu samozřejmě obrovské množství, přičemž většinu z těchto programů si můžete stáhnout jako free verzi, tedy zadarmo. Jedním z nejoblíbenějších programů, zejména pro příznivce značky Apple, je program iTunes.

Jedná se o víceúčelový hudební program, pomocí kterého můžete také legálně stahovat hudbu z internetového obchodu iTune Music Store. Jinak program samozřejmě umožňuje přehrávání, sdílení a správu hudebních souborů, můžete si zde tisknout obaly, tvořit vlastní hudební CD, tvořit štítky, booklety a tak podobně.

V iTunes přehrajete naprostou většinu všech známých a používaných hudebních formátů. iTunes pak nabízí další řadu velice zajímavých funkcí.

V programu naleznete například možnost přehrávání a ladění internetových rádií. Asi ani nemusíme zmiňovat, že je program kompatibilní s dalšími výrobky od společnosti Apple, tedy například s iPodem, iPhonem, iPadem a tak podobně. Program si můžete stáhnout na různých serverech, avšak dávejte pozor, jakou stahujete verzi. Je rozdíl jestli stáhnete iTunes pro 32 nebo 64 bitový procesor.

iTUNES KE STAŽENÍ ZDARMA